TÜRÜ
DİLİTürkçe
YAYIN TARİHİ31-07-2017
ÜRÜN ADEDİ
SÜRE
FORMAT
BİLLUR YAPICI
Papatyanın Yeri

BILLUR YAPICI - PAPATYANIN YERI

Londra'dan gelen hüzünlü ve retro rock n' roll esintileri.

Bir sure once Londra'ya tasinan Billur Yapici, oraya gider gitmez muzikle ilgili kollari sivadi. En son cikarttigi single Venüs'ten yaklasik 1 sene sonra, Söz & Müzik & Duzenlemesi kendisine ait olan, büyük bir askin ayriligini konu alan Papatyanin Yeri isimli sade ama duygusu cok güçlü, hüzünlü bir rock n' roll sarki ile karsimiza cikti.. 

"Seviyor mu sevmiyor mu diye harcadigimiz o papatyalarin son yapragina yaklasirken yaptigimiz hileler bile yetmez bazen. Biri bitince digerini alip yine papatyanin canini acitiriz, ta ki bize "seviyor" diyene kadar."

Dogruyu soylemiyor olsalar da zorla kendimizi mutlu etmemizi saglayan papatyalarin askta yerinin farkli oldugunu anlatan bu sarki, fantazi bir aski anlatiyor. 

Sade altyapisi ile verilen duygu ve Billur Yapici'nin yorumu sarkiyi baska sarkilardan ayirmaya ve ozel oldugunu hissettirmeye yetiyor.

Kayitlari Londra'da yapilan sarkinin masteringi icin dünyanin en ünlü stüdyolarindan Metropolis stüdyolari ile çalisildi.

Kapak fotograflari Çigdem Boru tarafindan cekilen, klibi ise Mustafa Özkök, Çigdem Boru ve Tahsin Gececi yonetmenliginde Londra'da cekilen Papatyanin Yeri sarkisinda Billur Yapici'ya, Ingiltere'nin yukselmekte olan aktorlerinden Liam Joseph eslik ediyor.

Papatyanin Yeri simdi DMC etiketi ile tüm dijital platformlarda.

 

instagram.com/billuryapici

facebook.com/billuryapici

twitter.com/billuryapici

soundcloud.com/billuryapici

ÇALMA LİSTESİ
Papatyanın Yeri 19 kez dinlendi
DİĞER ALBÜMLER