KARGO
Kargo, 1992 yılında İstanbul'da en büyük hayallerinden birini gerçekleştirmek üzere yola çıkan ve Selim Öztürk ve Mehmet Şenol Şişli (MŞŞ) tarafından kuruldu. Ekibe ilk katılan Serkan Çeliköz oldu, daha sonradavulcu olarak Burak Karataş'ın da katılımı ile genişleyen kadronun tamamlanması vokalist olarak ekibe dahil olan Koray Candemir ile gerçekleşti.
 
90'lı yıllara egemen olan Türk pop müziğine rağmen rock müzik sound'unda kaydettikleri albümlerle kendilerini sektöre kanıtlamayı başaran Kargo bugün birçok genç müzisyenin de yolunu açmayı başardı. 1996 tarihli 'Yarına Ne Kaldı' ve albümün çıkış şarkısı 'Yüzleşme' sert rock tınılarına rağmen büyük hit olmayı başardı. İkinci albüm 'Sevmek Zor', devamında gelen melankolik albüm 'Yalnızlık Mevsimi', 'Sen Bir Meleksin' albümler Kargo'nun en az gençler kadar orta yaş ve üstü insanlara da ulaşabilen geniş bir hayran kitlesi yaratmayı başardı.
 
2000 yılı grup için bir dönüm noktası oldu. Sen Bir Meleksin albümünün sonrasında grup elemanları kendi özel işlerini yapmak üzere Kargo'ya ara verdi. Solist Koray Candemir ilk solo albümü Sade'yi yayınladı. Burak ve Selim prodüktör olarak başka projelerde çalıştı.
 
2003 yılında Kargo yeniden biraraya gelip albüm kaydetme kararı aldı. Ancak Mehmet Şenol Şişli ekipte yeralmayacağını açıkladı. 2004'de yayınlanan grubun 7. albümü 'Ateş ve Su' sonrasında çok büyük turneler yapan ekip tamamen cover şarkılardan oluşan albümleri 'Yıldızların Altında'yı yayınladı, albüm büyük başarı kazandı.
 
2008 yılının son aylarında Koray Candemir ve Serkan Çeliköz gruptan ayrıldı Kargo grubu Mirkelam ile ortak bir albüm kaydetti ve sonrasında yaklaşık 80 konserlik bir turne gerçekleştirdiler.
 
2011 yılını yeni bir solist arayışı ile geçiren Kargo sonunda Ozan Anlaş ile çalışmaya karar verdi ve 3 kişilik ekip ile ilk single'ları Kehribar'ı kaydetti.
 
2013 yılında ise son albümleri GELECEKLE RANDEVUM VAR müzikseverlerle buluştu.
KARGO