DMC, WARNER MUSIC ile Anlaştı!

29 Ocak Salı

Anlaşma, dünyanın en popüler çevrimiçi video platformlarından birinin kullanılmasından fiziksel dağıtıma kadar çeşitli konuları içeriyor

Warner Music, genel merkezi İstanbul'da olan ve Türkiye'nin en büyük bağımsız plak şirketi Doğan Music Company (DMC) ile geniş kapsamlı bir anlaşma imzaladı.

Doğan Müzik Şirketi (DMC), Warner Music'in Türkiye'deki fiziksel ürünlerinin Türkiye'de dağıtılmasını üstlenecek ve repertuarını Türkiye’nin sahip olduğu dijital müzik platformlarında temsil edecek. Anlaşma ayrıca, Warner Music'in repertuarının yaklaşık 13 milyon abone ve resmi olarak aylık 600 milyon video izlenme sayısıyla YouTube'da en çok izlenen beş kanaldan biri olan NetD'de bulundurulmasını da içerecek.

Warner Music, NetD'nin önemli etkiye sahip pazarlama (Influencer marketing) ağında da olacak. Influencer'lar, ağırlıklı olarak Türk izleyicilere yönelik olarak Warner Music'in sanatçı ve şarkılarına ilişkin video içerikleri oluşturacaklar.

Warner Music'in Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkan Yardımcısı Alfonso Perez Soto'ya göre: "Türkiye, dünyanın en heyecan verici gelişen piyasalarından birisi. Odak noktamız, sanatçılarımızın gerçekten de küresel bir etkiye sahip olması olup bu anlaşma, sanatçılarımızın Türk müzikseverlerle bağlantı kurmasının en iyi yolunu sağlayacaktır. Anlaşma, dijital pazarlama ve dağıtım konusunda gerçekten de yenilikçi bir yaklaşımdır ve böylesine rakipsiz yerel şarkı listesine sahip bir şirketle ortaklık kurmak gerçekten de harika."

DMC CEO'su Samsun Demir, “Dünyanın en önemli müzik şirketlerinden birisinin müzik repertuarının Türkiye'deki temsilcisi olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu anlaşma, fiziki ve dijital alanlar gibi pek çok alanda işbirliği imkanı yapmamızı doğuracak aynı zamanda Warner sanatçılarının bizim ülkemizde daha iyi temsil edilmesini sağlayacağı gibi bizim sanatçılarımızın da Dünya’ya açılmasında önemli bir kapı vazifesi üstlenecektir’’ dedi.

Warner Music Group Hakkında

Geniş bir yeni yıldız ve efsanevi sanatçı listesine sahip Warner Music Group, Asylum, Atlantic, Big Beat, Canvasback, East West, Elektra, Erato, FFRR, Fueled by Ramen, Nonesuch, Parlophone, Reprise, Rhino, Roadrunner, Sire, Spinnin', Warner Bros., Warner Classics and Warner Music Nashville ve Warner/Chappell Music'den oluşan müzik endüstrisinde en iyi bilinen plak şirketlerinden birine ev sahipliği yapmanın yanı sıra dünya çapında bir milyondan fazla telif hakkı kataloğuyla birlikte dünyanın lider müzik yayıncılarından birisi.

Bu haberi paylaş

E-bültene kayıt ol!

Mail adresini bırak
DMC sanatçılarının son haberi senin olsun.